‘Rojas kino brīvdienās’ izrādīs latviešu kino klasiku un jaunākās filmas

No 25. līdz 27. jūlijam ar moto “Saule, jūra, kino, mūzika – uz vienas stīgas!” Rojas novadā notiks festivāls “Rojas kino brīvdienas”, portālu “Delfi” informē pasākuma rīkotāju pārstāve Dace Broka.

Pasākums sāksies vienlaikus divos novada piekrastes ciemos – Melnsilā un Kaltenē. Melnsilā gandrīz pusgadsimtu vasaras aizvadījis režisors Aivars Freimanis, savukārt Kaltenē ne reizi vien ir uzņemti dažādu filmu kadri. Abos ciemos tiks demonstrētas divas filmas – režisora Aivara Freimaņa filma “Kuldīgas freskas” un režisora Bruno Aščuka filma “Vārpa – apsolītā zeme”. Skatītājiem būs iespēja tikties arī ar šīs filmas režisoru. Tā kā filma ir par latviešu brīnumaino izceļošanu uz Brazīliju gadsimta sākumā, tad ļoti iederīgs būs brazīliešu ģitāras virtuoza Eduardo Agni koncerts.

Piektdien, 26. jūlijā, pasākumi turpināsies Rojā, kur skatītājus gaidīs trīs brīvdabas kinozāles.
Izrādīšanas vieta “Strimala ” piedāvās pabūt “laika mašīnā” un skatīties ar veco kinoaparatūru demonstrētas 30mm filmu lentes. Tās izrādīs entuziasts, kolekcionārs un savulaik kinomehāniķis Jānis Freibergs. Vispārējai omulībai tiks piedāvāta vietējās saimnieces Dinas Čubas gatavotā “Kinozupa”.

Kinozālē “Kinokrāns” skatītājiem būs iespēja noskatīties divu režisoru debijas filmas – Elitas Kļaviņas ” Zorjana Horobraja ” un Alises Zariņas filmu “Blakus”, pirms kuras notiks tikšanās ar filmas radošās grupas pārstāvjiem.

Savukārt kinozālē “Otra puse” seansus ievadīs pasaules apceļotāja, ģitārista Reiņa Jaunā (Young) solo koncerts. Turpinājumā skatītājus gaida tikšanās ar režisoriem Laimu Žurginu. Mareku Bērentu un Kristianu Luhaeru . Vakara turpinājumā tiks demonstrētas filmas “Zvejnieksvētki Rojā”, fragmenti no topošās filmas “Savējie sapratīs. Astoņdesmitie. Jauna ēra” un filma “Kaza kāpa debesīs”.

Pasākuma trešā diena – sestdiena – sāksies ar bērnu rītu, kurā tiks demonstrēta animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ( 2018. g.). Rojniekiem šī filma ir īpaša ar to, ka ka Jēkaba lomu ierunājis Rojas puisis Eduards Olekts. Tā kā filmā tikpat kā galvenie varoņi ir suņi, bērnus pirms filmas gaida interesants pārsteigums no kinoloģijas kluba “Talsu suns”. Savukārt pēc filmas noskatīšanās ,bērniem būs iespēja par tās tapšanu aprunāties režisoru Edmundu Jansonu.

“Rojas kino brīvdienas” tradicionāli noslēgsies sestdienas vakarā ar pasākumu Rojas pludmalē, ko ievadīs latviešu ģitārspēles meistara Mārča Auziņa uzstāšanās. Turpinājumā skatītājus gaida tikšanās ar leģendāro Rīgas kinostudijas operatoru Miku Zvirbuli, kā arī kinoseanss, kur filmas tiks demonstrētas uz 10×15 m liela piepūšamā ekrāna pie pašas jūras. Apmeklētājiem būs iespēja noskatīties grupas “Prāta vētra” dalībnieka Kaspara Rogas filmu “Meklējot Mr. Kauliņu”, kā arī režisora Rolanda Kalniņa filmas “Akmeņainais ceļš ” restaurēto versiju.